„SZANUJĘ SIEBIE I INNYCH”

SZANUJĘ SIEBIE I INNYCH
Trening asertywności 22 listopada 2015

serce2

Asertywność to umiejętność pełnego wyrażania siebie w kontakcie z innymi osobami, czyli bezpośredniego, uczciwego i stanowczego formułowania swoich uczuć, postaw, opinii lub pragnień. Powiązana jest głęboko z poczuciem własnej wartości i szacunku dla samego/samej siebie.

Zachowanie asertywne polega na uznawaniu, że jest się tak samo ważnym/-ą, jak inni oraz, co za tym idzie, na reprezentowaniu własnych interesów z uwzględnieniem interesów drugiej osoby.

• Wypracowanie postawy asertywnej wobec innych osób, która cechuje się otwartością w okazywaniu uczuć i komunikowaniu potrzeb.
  • Poszerzenie kompetencji interpersonalnych o umiejętność wyznaczania granic.

Korzyści z uczestnictwa:

• Wypracowanie postawy asertywnej, na którą składają się m.in.:
  • wyrażanie uczuć, poglądów, postaw i życzeń w sposób bezpośredni i stanowczy, szanując opinie i prawa innych osób;
  • swobodna ekspresja uczuć zarówno pozytywnych jak i negatywnych;
  • umiejętność odmawiania w sposób nieuległy i nieraniący innych;
  • zwracanie się do innych o przysługę czy pomoc;
  • świadomość siebie (własnych potrzeb i opinii, swojego potencjału i obszaru do rozwoju).

Program warsztatu:

1. Pojęcie asertywności i zachowania asertywnego.
  2. Czym są myśli negatywne i myśli pozytywne?
  3. Elementy asertywności: postawa, głos, słowa, gesty, konsekwencja działania.
  4. Postawa asertywna – ćwiczenia.
  5. Odgrywanie scenek z sytuacjami wymagającymi asertywnego zachowania.

Warsztat funkcjonuje w pakiecie z warsztatem z zakresu samopoznania i asertywności dla kobiet: „CHCĘ BYĆ EGOISTKĄ” 21 listopada, sobota. Specjalna cena obu warsztatów: 300zł

Data: 22 listopada 2015
Czas trwania: niedziela, godz. 10-17 z przerwą obiadową
Koszt uczestnictwa: 170 zł za osobę