TAJEMNICA GŁOSU 18-19 lipca 2015

Tajemnica glosu-nazwa.m 18-19 lipca

Wyjątkowy warsztat Anety Łastik: "Tajemnica głosu" skierowany do osób, które chcą:

• poznać swój głos,
  • otworzyć się na usłyszenie siebie,
  • dowiedzieć jak oddychanie wpływa na ekspresję głosową,
  • oraz jak radzić sobie z napięciami emocjonalnymi, które zatrzymują oddech i blokują głos.

Zapraszamy osoby, które chcą nauczyć nowych zachowań swoje „wewnętrzne dziecko”, a także te które czują, że kiedyś zagubiły swój głos i na nowo szukają do niego dostępu.

A przede wszystkim zapraszamy osoby pracujące z głosem: nauczycieli, lektorów, dziennikarzy, trenerów, osoby przemawiające publicznie i pracujące w mediach, wokalistów, aktorów oraz wszystkich, którzy poszukują swojej ekspresji poprzez głos.

Metoda pracy Anety Łastik polega na odkrywaniu ukrytych emocji, które powodują zablokowanie głosu.

Jest to jedyny w swoim rodzaju, profesjonalny warsztat, oparty na naturalnym podejściu do strefy emisji głosu, zarówno od strony emocjonalnej, technicznej jak i merytorycznej.

• pomoc w odkryciu pełnego potencjału możliwości narządu mowy
  • wyrównanie i opanowanie brzmienia
  • lekkość i swoboda podczas przemówień
  • wiarygodność: spójność w mówieniu i gestykulacji
  • świadomy oddech

Trenerka:

aneta łastikAneta Łastik - uznana piosenkarka, znakomity pedagog oraz autorka dwóch zaskakujących książek „Poznaj swój głos… twoje najważniejsze narzędzie pracy”, „Wewnętrzne dziecko” oraz „Wewnętrzne dziecko w związku”, w których przedstawia swoją autorską metodę pracy z głosem poprzez dialog z wewnętrznym dzieckiem. Znana jest w wielu krajach z niepowtarzalnych interpretacji ballad Bułata Okudżawy, a także innych twórców rosyjskich. Jest propagatorką zdrowego, ekologicznego odżywiania, a zwłaszcza diety anty-rakowej. Od ponad 30lat mieszka i uczy w Paryżu. Więcej informacji: www.anetalastik.eu

Dorota Miśkiewicz - wokalistka i pedagog - o pracy z Anetą Łastik:

„Jeśli chodzi o postępy wokalne, pod wpływem Anety odważyłam się na takie eksperymenty jak: piszczenie na cały głos, szukanie luzu podczas wypowiadania własnego imienia i nazwiska, wydawanie dźwięków z położonym, maksymalnie luźnym językiem, śpiewanie z zatkanym nosem (w celu sprawdzenia jak brzmi głos, gdy wydostaje się po prostu przez usta) itp. Uwaga Anety, że spółgłoska niesie samogłoskę poskutkowała natychmiastowo. Pomaga w najbardziej krytycznych momentach. Na scenie, kiedy pojawia się trema, staram się przede wszystkim o to, by zachować luz w ciele, otwierać buzię i podkreślać spółgłoski. Ponadto przed wejściem na scenę zadaję „małej” pytanie czy lubi śpiewać. Wiem, że lubi. Lubi też dzielić się tą przyjemnością z innymi, dlatego strach przed odrzuceniem schodzi na scenie na plan dalszy.”

Plan pracy:

SOBOTA: 10-17

10:00-11:00 wprowadzenie do warsztatów, pytania

CZĘŚĆ PIERWSZA
11:00 - 13:00- panel dyskusyjny połączony z ćwiczeniami otwierającymi, energetyzującymi
a) CO - KTO, czyli jak rozpoznać Wewnętrzne Dziecko
b) Rola głosu i sposób pracy z Wewnętrznym Dzieckiem
c) Ćwiczenia pozwalające odkryć swój własny rytm oddychania
d) Zaufanie do mechanizmu wokalnego i systemu nerwowego, który zarządza całym biologicznym systemem, w tym i głosem.

13:00 - 14:00 - przerwa obiadowa

CZĘŚĆ DRUGA
14:00 - 16:00 - panel dyskusyjny i ćwiczenia
a) osobowość i rozwój Człowieka: pewność siebie, swoboda w gestach, otwartość
b) trema - jak ją opanować podczas wykładów i na scenie
c) uwalnianie głosu, spółgłoski i ich rola w otwieraniu siebie, a więc i głosu
d) ekspresja i maniery w głosie

16:30 - 17:00 - relaksacja

NIEDZIELA: 10-17

10:00 - 11 omówienie poprzedniego dnia, rozgrzewka
11:00 - 11:15- przerwa na kawę

CZĘŚĆ PIERWSZA
11:15 - 13:00 zajęcia indywidualne w grupie, ćwiczenia
a) Uśpiony głos (ćwiczenie usprawniające mięśnie odpowiedzialne za produkcję dźwięku)
b) PRAWDA odkryta w głosie
c) Uwolnić głos - dotykanie dźwięku
d) Dźwięczne spółgłoski

13:00- 14:00 obiad

CZĘŚĆ DRUGA
14:00 - 17:00 zajęcia indywidualne w grupie, ćwiczenia, c.d.
a) Potencjał i pełnia w głosie
b) Głośno wcale nie oznacza skutecznie
c) Harmonizacja punktów energetycznych
d) Rola głosu w pracy z Wewnętrznym Dzieckiem

16:30 - 17:00 relaksacja

W ramach zajęć: ćwiczenia relaksacyjne, wokalne na utworach śpiewanych lub czytanych, ćwiczenia na uważność, kilka ćwiczeń z książki "Uwolnij swój głos" Kristin Linklater oraz autorskie ćwiczenia Anety Łastik.

Termin: 18-19 lipca 2015, godz. 10-17

Miejsce: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, Collegium Civitas

Koszt: 800 zł, w cenie uczestnictwo w warsztacie oraz mailowa konsultacja z Anetą Łastik po warsztatach

Kontakt i zapisy: violetta.jakubowska@fundacjalustra.pl, tel.: 690 509 018 (Violetta) - prosimy o kontakt w godz. 10-18.